Symulacja kredytowa

symulacja kredytuW dzisiejszym wpisie opowiem czym jest symulacja kredytowa czyli inaczej symulacja spłaty pożyczki – po co to zrobić i czy w ogóle warto ją wykonać przed zaciągnięciem jakiejkolwiek pożyczki?

Myślę, że wiedza w tym wpisie przyda się każdemu kto poważnie myśli o zaciągnięcie kredytu lub pożyczki w najbliższym czasie – zapraszam do uważnego czytania.

Symulacja kredytowa – przebieg spłaty kredytu

Symulacja kredytowa to nic innego jak przebieg spłaty kredytu – powinno się ją wykonać przed zaciągnięciem kredytu żeby sprawdzić czy rzeczywiście spłata zobowiązania odbędzie się bez żądnych problemów z naszej strony. Trzeba przy tym założyć, że nie przeznaczymy całej kwoty miesięcznych oszczędności na spłatę pożyczki, część pieniędzy trzeba mieć w zanadrzu, czyli: zarabiając 1800 złotych miesięcznie, gdzie miesięczny koszt utrzymania rodziny wynosi około 1200 złotych miesięcznie to miesięcznie powinniśmy pozwolić sobie na spłatę max 500/600 złotych pożyczki. Pozostałe pieniądze warto odłożyć na konto oszczędnościowe na przyszłość, gdzie może wypaść nam niespodziewany wydatek i nie będzie nas stać na całą ratę pożyczki – wtedy skorzystamy z pieniędzy z konta oszczędnościowego – to wszystko skaże nam symulacja kredytowa.

Gdzie wykonać symulację kredytową

Symulację kredytową możemy wykonać na kalkulatorach pożyczek, dzięki nim sprawdzisz jaka faktyczna rata czeka Cię przy założeniu spłaty wybranej kwoty pożyczki w wybranym czasie. Takie kalkulatory znajdziesz na naszej stronie internetowej, stronach pozyczek i banków. przykładowy kalkulator z symulacją kredytu wygląda tak. Jak widać, można w nim wykonać pełną symulację pożyczki i dowiedzieć się opisanych powyżej kwestii.

Podsumowując: wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki bez wcześniejsze symulacji – jest to błąd ponieważ później wynikają problemy ze splata kredytu, a parzcież nikt ich nie chce mieć prawda? Dlatego pamiętaj, przed wzięciem kredytu wykonaj symulację kredytu i bądź pewny swoich możliwości spłaty.

Symulacja kredytowa
Oceń

___________________________________________________________________

Potrzebujesz pożyczki?

Weź pożyczkę w firmie, która ma najwięcej pozytywnych opinii od swoich klientów.

Pożyczki w 15 minut bez zbędnych formalności: